Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
17 Şubat 2020 Pazartesi
Yağmur Sınavını Dere Geçerken Yollar Sele Teslim Oldu
Sonbaharın etkisini iyice gösterdiği bu günlerde geçtiğimiz Cuma günü öğleden sonra aniden bastıran yağmurda ilk defa sanayi esnafı mağdur olmaz iken ilçe sokakları dereye döndü.

Nilay YILMAZ

    04 Ekim 2019 Cuma günü Saat:15.30 sularında başlayan yoğun yağış ve fırtına ilçemizi etkisi altına aldı.
    Geçtiğimiz Cuma günü Saat: 15.30'da başlayan yağmur şiddetini artırınca 20 dakika gibi kısa bir süre içerisinde yolları adeta göle çevirdi.Gece geç saatlere kadar aralıklarla etkisini sürdüren yağışlarda vatandaşlar zor anlar yaşadı. 
    Yıllardır yağan yağmurlardan mağdur olan ilçemiz sanayi esnafı ilk defa bu yıl yağan şiddetli yağmurda mağdur olmadı. Her yıl yağan yağmurda ilk etkilenen bölge olan ilçemiz sanayi sitesi her yıl yaşananın aksine sular altına kalmadı ve esnaf mağdur olmadı.Yağmur sınavından dere geçerken ilçemiz yolları sınıfta kaldı.
    Geçtiğimiz Cuma günü aniden hızlı bir şekilde başlayan ve fırtınaya çeviren yağmurda bazı binaların çatıları uçtu, ağaçlar devrildi. İlçemize bağlı Osmanlı Köyü'nde statda bulunan tribünler zarar görürken ilçemiz Abalar Köyü ortaokulunun çatısı zarar gördü.İlçemizde aniden başlayan ve kısa sürede şiddetini artıran yağmur, İlçemizde belirli noktalarda hayatı olumsuz etkiledi.Özellikle  caddeler suyla kaplandı. Yüksek kesimlerden gelen yağmur suyu, düşük koda sahip bölgelerde sele dönüştü.
    İlçemiz maddi hasara neden olan şiddetli yağmur ve fırtına sonrası belediye ekipleri olay yerlerine giderek müdahale etti.
    BatıEkspres Gazetesi olarak maddi hasar meydana gelen hemşerilerimize ve ilçemize geçmiş olsun diliyoruz.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com