Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
17 Şubat 2020 Pazartesi
“Üretici ve Paydaşlarımızın Görüş ve Önerilerini Bekliyoruz”
15 yıl aranın ardından yapılacak olan III. Tarım Orman Şurası için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Nilay YILMAZ

    Havsa İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yavuz Kartal Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Ekim ayında yapılacak olan 3. Tarım ve Orman Şurası için; tarım, orman, gıda ve hayvancılık ile ilgili görüş ve talep bildirmek isteyen üretici ve paydaşlarının görüş ve önerilerini beklediklerini söylerek Türkiye'nin en geniş katılımlı sektör istişare platformu olması hedeflenen III. Tarım Orman Şurası hakkında gazetemize açıklamada bulundu. 
    Kartal açıklamasında, “Bakanlığımızın kısa, orta ve uzun dönem stratejilerinin belirlenmesine katkı sağlamak amacıyla yapılacak Tarım ve Orman Şûrasının çalışma usul ve esaslarının düzenlenmesi hedefleri, işleyişi ve görevlerinin belirlenmesi amacıyla Şûra Yönetmeliği 17.05.2019 tarih ve 30777 Sayılı Resmi Gazete 'de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
    Tarım ve Orman Şûrası ile bitkisel, hayvansal ve su ürünleri üretiminin geliştirilmesi; gıda üretimi, güvenliği ve güvenirliğinin temini; kırsal kalkınma, toprak, su kaynakları ve biyoçeşitliliğin korunması ile bu kaynakların sürdürülebilir kullanımı; çiftçinin örgütlenmesi ve bilinçlendirilmesi; tarımsal ve hayvansal üretimin planlanması, tarımsal desteklemelerin etkin bir şekilde yönetilmesi; tarımsal piyasaların düzenlenmesi; orman ve mera yönetimi; tabiatın korunmasına ilişkin stratejiler oluşturulması hedeflenmektedir.
    Yapılacak olan III.Tarım Şurasında Üreticilerimizin görüşleri büyük önem arz etmekte olup gündeme alınması veya yukarıda belirtilen konular hakkında görüş bildirmek isteyen üreticilerimizin en kısa sürede http: //www.tarimormansurasi.gov.tr adresinden girerek görüşlerini bildirmeleri gerekmektedir. 3. Tarım ve Orman Şurası için; tarım, orman, gıda ve hayvancılık ile ilgili görüş ve talep bildirmek isteyen üretici ve paydaşlarımızın görüş ve önerilerini bekliyoruz” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com