Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
17 Şubat 2020 Pazartesi
Tüm Acil Çağrılar 112’de Toplandı
Vatandaşlarımızın acil bir durum karşısında yaşadıkları panik ve telaş ile arayacakları acil çağrı numaralarını karıştırmalarını önleyerek daha etkin ve hızlı hizmet vermek için Sağlık, Polis, Jandarma, İtfaiye, 112 Acil Çağrı Merkezinden hizmet vermeye başladı.

Sertkan YILMAZ

    Konu ile ilgili olarak İlçemiz Jandarma Komutanlığından gazetemize yapılan açıklamada;” Olay anında vatandaşlarımızın yaşadıkları panik ve korku ile numaraları karıştırmalarını önlemek ve daha hızlı kendilerine ulaşabilmek için Sağlık, Polis, Jandarma, İtfaiye, 112 Acil Çağrı Merkezinden hizmet vermeye başladı.
    Vatandaşlarımız acil durumlarda aradıkları 155 Polis İmdat, 110 Yangın İhbar, 156 Jandarma İmdat ve 112 Acil sağlık Hizmetleri numaraları yerine; Tek Acil Çağrı Numarası olan 112'yi arayarak  ulaşabiliyorlar. Böylelikle akıllarında birçok numara tutmalarına gerek kalmıyor.112 Acil Çağrı Merkezine gelen acil çağrılar çağrı alıcılar tarafından ilgili kurumlara aktarılarak kurumlarca çok kısa bir süre içerisinde ekipler olay yerine sevk ediliyor.
    Vatandaşlarımızın kendilerinin de acil bir durum içinde olabileceğini düşünerek  112 Acil Çağrı Merkezini gereksiz yere meşgul etmemeleri gerekmektedir.
    Vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlı olmalarını istiyoruz. dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com