Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
17 Şubat 2020 Pazartesi
“Havsa’mız ve Edirne’miz için Tarihe Tanıklık Ettik”
Halkalı-Ispartakule, Ispartakule-Çerkezköy ve Çerkezköy-Kapıkule olmak üzere 3 kısımdan oluşan Hızlı Tren Projesinin Çerkezköy-Kapıkule kesimi inşasının temel atma töreni 25 Eylül 2019 Çarşamba günü Havsa'da atıldı.

Nilay YILMAZ

    Geçtiğimiz Çarşamba günü Havsa' mız ve Edirne'miz için tarihe tanıklık ettik diyen İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan gazetemize yaptığı açıklamada; “Kapıkule - Halkalı Tren Yolu Projesinin temeli 25 Eylül 2019 Çarşamba günü Havsa'da atıldı. Geçtiğimiz Çarşamba günü Havsa' mız ve Edirne'miz için tarihe tanıklık ettik. Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı sadece bir demiryolu projesi değil. Kıtaları, kültürleri, medeniyetleri kavuşturan büyük bir proje. Demir İpekyolu da denilen demiryolunun bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine katkısının çok büyük olacağını düşünüyorum.Böylesine büyük ve önemli bir projenin  hayata geçmesinde ilçemizin de yer almasından oldukça mutlu ve gururluyuz. 
    Proje Halkalı-Ispartakule, Isparta-kule-Çerkezköy ve Çerkezköy-Kapıkule olmak üzere 3 kısımdan oluşmaktadır. Çerkez-köy-Kapıkule kesimi inşasının temel atma töreni Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın  Mehmet Cahit Turhan ve Avrupa Birliği'nin Hareketlilik ve Ulaştırmadan Sorumlu Komiseri Violeta Bulc'un katılımlarıyla 25 Eylül Çarşamba günü Edirne'deki Tarihi Karaağaç Tren İstasyonu'nda İlçemizdeki temel bölgesine canlı bağlantı yapılarak atıldı.Başta İlçemize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olsun.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com