Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
17 Şubat 2020 Pazartesi
Gençlerimiz İçin Yeni Spor Alanları Yaratılıyor
Uzun yıllardır bakımı ve tadilatı yapılmayan Havsa Kapalı Spor Salonu'nda önümüzdeki günlerde tadilata başlanılarak spor salonumuz yenilenecek ve salonun yanındaki alana sokak basketbolu sahası yapılacak.

Nilay YILMAZ

    Konu ile ilgili olarak İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan gazetemize yaptığı açıklamada; “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz ve çocuklarımız için ilçemizin tek kapalı spor salonu'nda önümüzdeki günlerde tadilata başlayacağız. Yıllardır tadilat görmeyen salonumuzun fiziki yapısını iyileştirmek gençlerimizin ve çocuklarımızın daha iyi spor yapabilmeleri sağlamak amacıyla tadilat çalışmalarına başlayacağız.
    Spor salonumuzda incelemelerde bulunduk. Nelere ihtiyaç olduğunu tespit ettik ve bu konuda gerekli çalışmalarımızı yaptık. Salonumuza Spor Bakanlığımız'dan 1 Milyon TL nin üzerine ödenek çıkmış olup, Spor Salonumuzun tadilatının yıl sonuna kadar bitirip sporseverlerin hizmetine açmayı planlıyoruz. İlçemize ve gençlerimize hayırlı olsun.”dedi. 
Spor Salonu'nun Yanındaki alana Sokak Basketbolu Sahası Yapılacak
    İlçemiz Spor Salonu yanında bulunan alan projelendirilerek  gençlerimizin ve çocuklarımızın spor yapabileceği alan haline getiriliyor.
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan gazetemize yaptığı açıklamada; “Spor Salonumuzun tadilatı için yaptığımız incelemelerde ve çalışmalarda salonumuzn hemen yanındaki alanı da gençlerimizin talep ettiği “Street Work Out” spor alanı olacak şekilde projelendirdik. Gençlik Spor İl Müdürümüz Sayın Selim Ak'a planladığımız projeyi anlattık. Bu alana Spor-Toto'nun ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün desteği ile bir de sokak basketbolu sahası kazandıracağız. İlçemizde gençlerimizin ve çocuklarımızın spor yapmaları için imkan yaratmış olacağız. Bu alanında çalışmalarını bu bir yıl içerisinde bi-tirmeyi planlamaktayız.İlçemize hayırlı olsun.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com