Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
20 Ocak 2020 Pazartesi
İlçemizde Festival Coşkusu Yaşandı
Bu yıl 19.'uncusu düzenlenen Havsa Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali 08 Eylül 2019 Pazar günü sona erdi.

Nilay YILMAZ

    İlçemiz Belediyesi, belediyecilik hizmetlerinin dışında ilçemizde sosyal ve kültürel etkinlikleriyle de göz dolduruyor. 
    Her geçen yıl daha da gelişerek ilçemizde bayram coşkusu yaşatan ve 05 Eylül 2019 Perşembe günü Saat 17.00'de Kortej yürüyüşü ile başlayan festivalin 2'nci günü olan 06 Eylül 2019 Cuma günü Belediyemizde emeği geçen başkan ve çalışanları adına Sokollu Camii'nde mevlüt okutuldu. 
    Saat 15'00'da “Sağlıklı Beslenme” Konferansı” Ekol Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuğçe Daloğlu tarafından düzenlendi.
    Saat:17.00'da 4. Yöresel Ev Yemekleri Yarışması gerçekleştirildi. Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonunda düzenlenen Yöresel Ev Yemekleri yarışması yemek, hamur işi ve tatlı olarak üç kategoride yapıldı.
    Sevtuğ Kasapbaşoğlu, Cüneyt Şentürk ve Buray konseri öncesi İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan ve Belediye Meclis Üyeleri festivalimize katkıda bulunan kurum, kuruluş ve hemşehrilerimize teşekkür plaketi verdiler.
    Devamında Sevtuğ Kasapbaşoğlu, Cüneyt Şentürk ve Buray ilçemiz halkına unutulmaz bir gece yaşattı.
    İzleyenlere keyifli saatler yaşatan Buray’ı dinlemeye çok sayıda  havsalı, çevre İl, İlçelerden  vatandaşlarımız katıldı.
    Konser süresince izleyiciler tüm şarkılara eşlik ederek Buray ile eğlenceli bir gece geçirdiler.
    Konser sonrasında Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan gecenin anısına sanatçı Buray’a teşekkür çiçeği ve  plaketi verdi.
    07 Eylül 2019 Cumartesi saat 13.30'da Edirne Kızılay Kan Merkezi tarafından kurulan Sağlık Çadırında “Kan Bağışı Kampanyası” gerçekleştirildi.
    Sonrasında saat:13.30'de ilçemiz Milli Egemenlik Parkı'nda “Bölgemizde Kanola Yetiştiriciliği” başlığı altında konuşmacı Ziraat Mühendisi Ayhan Eren tarafından konferansı verildi. 
    Saat: 15.30'da Havsa Belediyesi Halk Oyunları Topluluklarının gösterilerinin ardından program Çocuk Şenliği ile devam etti.
    Saat: 19.00'da Veteranlar Gösteri Maçı Havsa Birlik Spor/Yeni Mahalle Spor arasında oynandı. Saat: 20.30'da Roman Müzik Topluluğu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Havsalı’lara keyifli bir konser verdi. 
    Saat:21.30'da Şehit Engin Şahin Futbol Turnuvası Final maçı oynandı.
    08 Eylül 2019 Pazar günü festivalin 4. gününde Havsa Avcılar ve Atıcılar İhtisas Kulübü Derneğiyle ortak hazırlanan Askeri Atış Poligonunda (Kuzucu-Abalar Köyü arası) Tek Kurşun Atış Yarışması yapıldı.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com