Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
20 Ocak 2020 Pazartesi
İlçemizde İlköğretim Haftası Törenle Kutlandı
İlçemizde 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası törenle kutlandı.

Nilay YILMAZ

    İlköğretim Haftası Kutlama Programına 09 Eylül 2019 Pazartesi günü (dün) Saat: 09.30'da Atatürk Anıtı'na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması ile başlandı. 
    Çelenk sunma törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammed Türkmen, Okul Müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
    Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından Sokollu Mehmed Paşa İlkokulu 4. sınıf ögrencisi Neva Hanzade Yurtsever tarafından şiir okundu.
    İlköğretim Haftası Kutlama Programı İlçe Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan'ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.
    Fidan yaptığı konuşmasında, “Sayın Şube Müdürüm, Sayın Okul Yöneticilerim, Saygıdeğer Öğretmenlerim, Çok değerli öğrencilerimiz. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. 
    Uzun bir tatilden sonra Başöğretmenimiz Büyük Önder Atatürk'ün yaktığı müspet ilim meşalesi ile 2019-2020 eğitim öğretim yılını başlatıyoruz. Bizlere, ailelerimize, Havsa'mıza, vatanımıza, milletimize ve insanlığa hayırlı olsun. 
    İlçemizde bugün Havsa eğitim ailesi olarak 11 okulda, 180 okul öncesi, 559 ilkokul, 654 ortaokul, 465 lise olmak üzere toplam 1865 öğrencimiz, 203 öğretmen ve çalışanımız ile eğitim – öğretime başlıyoruz. Tüm çalışan ve öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı bir yıl diliyorum.
    Ayrıca geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan değerli büyüğümüz Mehmet Vardar'ı Mehmet Abimizi saygı ve rahmetle anıyorum.
    Sevgili öğrenciler; öncelikle amacımız vatanını ve milletini seven, ülkesine ve ailesine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş bireyler yetiştirmektir. Bunun için çok çalışmalısınız. Sizlerin başarılı bireyler olarak mezun olmanız  bizim en büyük gurur ve mutluluk kaynağımız olacaktır. 
    Saygıdeğer Öğretmen arkadaşlarım,  Yarına umut dolu bakışların sizlere emanet edildiğinin bilincinde olduğunuzu biliyorum. Her koşulda, çocuklarımıza insan olma değerini, yüceliğini kavratacağınıza; onların bizi biz yapan değerlerimizi de yanına alan bir yaklaşımla en iyi şekilde yetişmeleri için her imkânı ve ortamı değerlendireceğinize inancımız tamdır. 
    Sevgili öğrenciler ve eğitimciler, ülkemizin geleceği sizlere, bizlere emanettir, emanete tüm gücünüzle sahip çıkacağınızdan eminim. Atatürk'ün de bizlere çizdiği yol gayet açıktır. “Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak eğitim ordusuna bağlıdır.”. Bizler Türk Milleti olarak hep özgürlüğü, bağımsızlığı seçtik ve seçeceğiz. Bu duygularla 2019-2020 eğitim-öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com