Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
20 Ocak 2020 Pazartesi
Öğrenciler İçin İlk Ders Zili Dün Çaldı
İlçemizde 11 okulda, 180 okul öncesi, 559 ilkokul, 654 ortaokul, 465 lise olmak üzere toplam 1865 öğrenci, 203 öğretmen ve çalışan 09 Eylül 2019 Pazartesi günü (dün) ilk zilin çalması ile ders başı yaptı.

Nilay YILMAZ

    İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Özkan Fida’nın gazetemize yapmış olduğu yazılı açılış mesajı şöyledir; “ Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Saygıdeğer Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz...
     Yeni bir eğitim öğretim yılına daha başlamanın sevinci ve heyecanı içindeyiz.
    Sevgili öğrencilerimiz;
    Sizler eğitim kurumlarımıza bilgi üretebilen, bilimsel gelişmeleri takip edebilen, milli ve manevi değerleri özümsemiş ve toplumuza yararlı bireyler olmak için geliyorsunuz. Eğer hayatta başarılı bir birey olmak istiyorsanız, uygar bir insan olarak yetişmek istiyorsanız okulunuza dört elle sarılınız, ona sahip çıkınız. 
     Bir toplumun gelişerek ve büyüyerek tarihsel süreçteki yerini alması, çocuk ve gençlerine sunduğu doğru ve yerinde bir eğitim öğretim sürecine bağlıdır. Okullar uygarlığın geliştiği yerlerdir. Okul, insan hayatında çok önemli bir başlangıçtır. Bu sürecin vazgeçilmez mekânları olan okullar milletlerin geleceğinin şekillendiği yerlerdir. Atatürk bir sö-zünde şöyle diyor "İlk ilham ana baba kucağından sonra okuldaki öğretmenin dilinden vicdanından eğitiminden alınır."   
    Saygı değer Velilerimiz;
    Çocuklarımız bizim için en değerli varlıklarımız, hayatımızdaki en büyük servet ve sermayemizdir. Onların iyi insan olarak yetişmeleri, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, kendilerine, ailelerine, vatanına, milletine ve tüm insanlığa hayırlı insanlar olmaları konusunda her türlü çabayı gösteriniz.  İyi bir nesil yetiştirmek veli-öğretmen ve öğrenci dayanışması ile mümkündür. Bu nedenle okullarımızdan uzak durmayın. Bu konuda hepimizin önemli sorumlulukları var.   
    Bu duygularla 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ülkemize, Havsa´mıza, tüm eğitim çalışanlarımıza ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyorum.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com