Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
18 Ocak 2020 Cumartesi
“Okulumuz, Öğrencilerimiz İçin Önemli Bir Sorun Ortadan Kalkmış Bulunuyor”
İlçemiz Belediyesi ve Trakya Üniversitesi Havsa Meslek Yüksek Okulu arasında yıllardır yaşanan çöp sorununun çözülmesinin ardından; Havsa Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr.Ayhan Aytaç geçtiğimiz günlerde İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan'a teşekkür ziyaretinde bulundu.

Nilay YILMAZ

    T.Ü Havsa Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ayhan Aytaç, yüksek okulun hemen arkasına  çöp dökülmesi nedeniyle üniversite ile ilçemiz Belediyesi arasında yaşa-nan sorunun çözüme kavuşmuş olmasından büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti.
    Seçim çalışmaları döneminde Başkanın bu konuda kendilerine söz verdiğini ve yapılan çalışmalar sonucunda belediyenin kendilerine verdiği sözü tuttuğunu belirten Aytaç, "Çöp dökülen alanın düzenlenmesinin ardından eskiden dersliklere kadar gelen kötü koku ve çevre kirliliğinden eser kalmadı.
    Yüksekokulumuzun hemen girişin-deki bataklığı kurutma çalışmaları da başladı.     
    Yüksekokulumuz'un arkasındaki çöplük sorunundan sonra önündeki bataklık sorununu da çözülmüş oluyor. Böylelikle okulumuz, öğrencilerimiz için önemli bir sorun ortadan kalkmış bulunuyor. Uzun zamandır üni-versitemizin kanayan yarası olan çöp sorunumuz çözüldü.Bu konuda göstermiş olduğu hassasiyet ve çalışmalar için Sayın Başkanımıza burada teşekkür ediyorum. Şimdi artık biz üniversite olarak bu alanlarda çalışmalar yapıp okulumuz daha da güzel bir görünüme kavuşturacağız.”dedi.
    Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan ilçemizde iki kurum arasında büyük sıkıntıların yaşanmasına neden olan sorunun çözüme kavuşması nedeniyle mutlu olduğuna değinerek zorunlu olarak da olsa üniversite alanı içerisine çöp dökülmüş olmasını içine sindiremediğini söyledi.
    Balkan; “Tabi yılların getirdiği sorunu bir anda çözmek olmuyor. Zorunlu olarak da olsa üniversite alanı içerisine çöp dökülmüş olmasını içimize sindiremezdik. Aşama aşama çözüme başladık ve şuanda da bitirdik. Bu bölgede çöp alanı temizlendi ve önündeki bataklık alanında kurutulmasına başlandı.Artık üniversitemizin bulunduğu bu bölgeye çöp dökülmeyecek.Bu bölgeye çöp döken vatandaşlar hakkında belediye olarak cezai işlem uygulayacağız.”dedi.
    Önümüzdeki dönemde Üniversite Belediye işbirliğinin hızla devam edeceğiniz belirten Balkan; “ Meslek Yüksek Okulumuz ve Belediyemiz işbirliğinin arttırılarak, kültür - sanat ve spor alanında projeler yapılması konusunda müdürümüz ile görüşmelerimiz devam edecek.Birlikte ilçemiz için projeler yaratmaya çalışacağız. Belediye olarak biz Yüksek Okulumuz için yapılması gerekenler konusunda yardıma hazırız. Bu son çalışmalarımızla Yüksekokulumuzu yeni dönemde bu fiziki sorunlardan arınmış, sadece kendi çalışmalarına odaklanmış bir yüksekokul olarak görmek hedefindeyiz."dedi.
    İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan ziyaretten dolayı T.Ü Havsa Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ayhan Aytaç'a teşekkür etti.
    Ziyaret, karşılıklı sohbet eşliğinde devam etti.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com