Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
06 Aralık 2019 Cuma
İlçemizde Sosyal Çalışma Programı İle Öğrenciler İş Başında
İlçemizde İŞKUR ile Havsa Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği koordinasyonunda gerçekleştirilen "Sosyal Çalışma Program" protokolü kapsamında 15 üniversite öğrencisi ilçemizde çeşitli birimlerde göreve başladı.

Sertkan YILMAZ

    Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının, üniversitelilerin çalışma hayatıyla tanışmalarını sağlamak ve onlara çalışma disiplini kazandırmak amacıyla uygulamaya koyduğu Sosyal Çalışma Programına katılan üniversite öğrencileri ilçemizde eğitim gören öğrencilerimize destek kursu  veriyorlar.
    İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan, İlçemiz Atatürk Ortaokulu'nda açılan kursu ziyaret ederek öğrenciler ve ders veren üniversite öğrencileri ile görüşerek kurs hakkında görüş alışverişinde bulundu.
    Konu ile ilgili olarak ilçemiz Milli Eğitim Müdürü Özkan Fidan tarafından gazetemize yapılan açıklamada; “İŞKUR  Üniversite öğrencilerinin, kamu kurumlarının toplumsal faydası yüksek işlerine katılarak mesleki niteliklerini geliştirebilmeleri için Sosyal Çalışma Programı başlatılmıştır. Bu program kapsamında Sayın Valimizin talimatları gereğince okullarda ders anlatımı, soru çözümü ve konu pekiştirme gibi konularda, üniversite öğrencileri kamu kurumlarına görevlendirilmişlerdir. İlçemiz Atatürk Ortaokulu'nda açılan kursu ziyaret ederek öğrenciler ve ders veren üniversite öğrencileri ile görüşerek kurs hakkında görüş alışverişinde bulunduk.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com