Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
06 Aralık 2019 Cuma
Kadınlara Kooperatif Eğitimi
Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Havsa'da yaşayan kadınlara yönelik 'Havsa Hatun Kadın Üreticiler Kooperatifi Projesi Eğitimi' devam ediyor.

Nilay YILMAZ

    Başlattığı eğitim seferberliği ile  üniversite öğrencileri, kamu ve özel kurum çalışanları, üniversite eğitimi alamayan ancak donanım sahibi olmayı planlayan gençler, ev hanımları ve nitelikli bir iş yaşamı için kendini geliştirmenin gerekli olduğuna inanan her yaş ve eğitim seviyesinden katılımcıyı belirleyen Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (TÜSEM),Havsa'da yaşayan kadınlara yönelik 'Havsa Hatun Kadın Üreticiler Kooperatifi Projesi Eğitimi'kapsamında eğitimler devam ediyor.
    Eğitim kapsamında Havsalı üretici kadınlara, Trakya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından ücretsiz danışmanlık ve eğitim hizmeti verilerek üretici kadınların kendilerini geliştirmesi ve dışarıya açılmaları konusunda destek sağlanıyor. Üretici kadınların büyük bir ilgi gösterdikleri eğitimde kadınlar, satış, pazarlama, muhasebe, finans, dış ticaret, gıda güvenliği, hijyen ve ihtiyaç duyulan diğer alanlarda da eğitim alarak kendilerini geliştirmeyi ve kurdukları kooperatif altında çalışmalarını devam ettirmeyi amaçlıyorlar.
    Katılımın oldukça yüksek olduğu eğitimlerde üretici kadınların kurdukları kooperatif yolunda emin adımlarla ve istekle yürümeye kararlı oldukları gözlerden kaçmadı. 
    BatıEkspres gazetesi olarak kadınlarımıza çalışmalarında başarılar diliyoruz.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com