Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
06 Aralık 2019 Cuma
Jandarma Sahte Para ve Dolandırıcılara Karşı Uyarıyor
İlçemiz ve köylerinde vatandaşların huzur ve güven içerisin yaşamaları, can ve mal güvenliklerinin en üst seviyelere taşınması, özellikle yakın zamanda çeşitli yöntemler kullanılarak dolandırılmak istenildiği görülmesi üzerine Havsa İlçe Jandarma Komutanlığı vatandaşları uyarmak için özverili bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Nilay YILMAZ

    Suç ve suçlularla mücadelede son derece kararlı olduklarını da gösteren İlçemiz Jandarma Komutanlığı vatandaşlardan dolandırıcılara kanmamalarını ve şüpheli durumlarla karşılaşmaları halinde 112 Acil Çağrı Merkezi'ni aramalarını, şahsen polis ve jandarmaya müracaat etmelerini istiyorlar.
    İlçemiz Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada; “Yaklaşan kurban bayramı öncesi özellikle köylerimizde, mahallelerimizde yaşlı ve yalnız yaşayan vatandaşlarımız çeşitli yöntemler kullanılarak dolandırılmak istenildiği görülmektedir.
    Kendilerini polis, savcı, gazi ve gazi derneği başkanı olarak tanıtan manevi duygularımızı hedef alan dolandırıcılar sizlerden bir şeyler isterler ise buna sakın itibar etmeyin. Kamu personelinin herhangi bir yolla para talep etmeyeceği hakkında yapılan tüm uyarılara rağmen yaşanan dolandırıcılık olaylarını önlemek maksadıyla; yardım  veya herhangi bir gerekçe ile para talebinde bulunan şahıslar tarafından aranılması halinde polis ve jandarma aranarak bilgi verilmesi, suçun önlenmesi ve suçluların yakalanması hususunda kolaylık sağlayacaktır.  
    Sizler veya komşularınız bu tür olaylarla karşılaştıklarında mutlaka güvenlik güçlerine haber veriniz. 
    Yaklaşan kurban bayramı öncesinde de özellikle vatandaşlarımızın hayvan hırsızlıklarına ve dolandırıcılarına karşı dikkatli olunması ve gerekli emniyet tedbirleri almaları, hayvanların mera ve diğer yerlerde başıboş bırakmamaları,satış esnasında alınan paraların sahte olup olmadığına dikkat edilmesi konusunda uyarıyoruz. 
    Bizler güvenlik güçleri olarak önleyici faaliyetlerimizi 7 gün 24 saat yapmaktayız. 
    Vatandaşlarımız bu tür olaylarla kar-şılaştıklarında hiç vakit kaybetmeden 112 acil çağrı merkezini arasınlar.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com