Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
06 Aralık 2019 Cuma
Festivalimizin Tarihi Belli Oldu
İlçemizde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Havsa Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali'nin başlangıç tarihi 05 Eylül olarak açıklandı.

Nilay YILMAZ

     İlçemizde geleneksel hale gelen ve bu yıl 19'uncusu düzenlenecek olan Havsa Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali'nin  tarihi belirlendi. 05 Eylül 2019 Perşembe günü başlayacak olan festival dört gün sürecek ve 08 Eylül Pazar günü sona erecek.
    05 Eylül 2019 Perşembe günü başlayacak olan festival ile ilgili olarak İlçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan gazetemize yaptığı açıklamada,“Her yıl belediyemiz tarafından geleneksel olarak düzenlenen festivalimizi bu yıl da geçtiğimiz yıl olduğu gibi okullar açılmadan önceki hafta olan Eylül'ün ilk haftasında yapmaya karar verdik.Bu yıl bizim ilk festivalimiz. Bu anlamda bizim için ayrı bir anlamı var. Her yıl bir öncekinden daha iyi yapılan  ve Havsalılara gerçek bir festival havasını yaşatan festivalimizin bu yıl da her yıl olduğu gibi güzel,neşeli geçmesi için, Havsa'ya ve Havsa Halkına yakışır bir festival olması için Belediye Başkanı olarak ben ve Meclis Üyesi arkadaşlarım çalışmalarımıza başladık. Bu yıl düzenleyeceğimiz festivalimizde konser verecek olan isimler ile ilgili çalışmalarımıza da başladık neredeyse  bitirmek üzereyiz. Bu yıl da hem ticari hem de sosyal anlamda dolu dolu bir festival olacağına inanıyorum. Her yıl olduğu gibi destek veren kurum ve kuruluşlarımızdan bu yıl da desteklerinin artarak devamını bekliyoruz.
    Halkımızın okul öncesi kış öncesi ha-zırlıklarını alışverişlerini yapabilecekleri keyifli bir festival geçirmelerini temenni ediyoruz. Sizin aracılığınızla da tüm halkımızın bu organizasyonlarımıza katılımlarını bekliyoruz. ” dedi. 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com