Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
18 Haziran 2019 Salı
Başkan Tekin Verdiği Sözü Yerine Getirdi
2018 yılının son günlerinde Edirne'de faaliyet gösteren bir inşaat firması, Havsa Belediye Başkanlığı'ndan temlikten doğan 202 bin 740 TL'lik borç miktarını tahsil etmek için belediyeye ait dükkanlarda kiracılara haciz ihbarnamesi göndermesinin ardından İlçemiz Belediye Başkanı Oğuz Tekin gazetemiz aracılığı ile kiracılara verdiği sözü yerine getirdi.

Nilay YILMAZ

    2018 yılının son günlerinde Edirne'de faaliyet gösteren bir inşaat firması temlikten doğan borç için  40 belediye kiracısına icra ihbarnamesi göndermesinin ardından İlçemiz Belediye Başkanı Oğuz Tekin tüm borcu 28 Aralık 2018 Cuma günü ödeyerek tüm hukuki işlemleri bitirdi ve kiracıları bu mağduriyetten kurtardı.
    2019 yılının ilk günlerinde mağdur olan 40 belediye kiracısını tek tek gezerek hem müjdeli haberi veren hem de yeni yıllarını kutlayan Başkan Tekin böylelikle kiracılara verdiği sözü yerine getirmiş oldu.
    Konu ile ilgili olarak gazetemize açıklamada bulunan İlçemiz Belediye Başkanı Oğuz Tekin yaptığı açıklamada; “Yaklaşık 1 yıl gibi bir sürede 9.546.000 TL lik mal ve hizmet alımı yapmış bir belediyeyiz. Belediye Başkanı olduğum ilk günden beri böyle bir olay ilk kez başıma geliyor. Alacaklı firma avukatı alacağından dolayı Belediyemizin tüm gayrimenkullerine ayrıca banka hesaplarına ve kira gelirlerine 2018 yılının son günlerinde haciz koydurdu.Kiracılarımızın mağduriyetini gidereceğimizi ve borcu 28 Aralık Cuma günü ödeyeceğimizi söylemiştim. Nitekim de öyle oldu. Tüm borç kapandı ve 89/1 icra ihbarnamesi gönderilen 40 belediye kiracımızın  yaşadığı bu durum ortadan kaldırıldı. Dosyaya ilişkin belediyemiz tüm hukuki işlemleri bitirerek icra ihbarnamesi giden kiracılarımızın mağduriyetini ortadan kaldırdı. 2019 yılının ilk günlerinde kiracılarımıza durumu bildiren yazıları elden teslim ettim. Yaşadığımız ilk ve zor bir durumdu. Bu vesile ile tüm kiracılarımıza ve Havsa halkına anlayışlarından dolayı teşekkür ederim.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com