Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
21 Ağustos 2019 Çarşamba
İlçemiz Belediyesi Bütün Atıkları Topluyor
Havsa Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü çalışmalarına her gün bir yenisini daha ekleyerek ilçemizde etkin bir çalışma programı sürdürüyor.

Nilay YILMAZ

    Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü son başlatmış oldukları çalışma ile ilçemizdeki bütün  atıklar değerlendiriliyor. Konu ile ilgili olarak İlçemiz Belediye Başkanı Oğuz Tekin gazetemize yaptığı açıklamada,  “Çevre ve Temizlik konusunda halkımızın da desteği ve bilinciyle epey yol kat ettik. Yıllarca kullandığımız çöp fıçılarını değiştirdik, ortak kullanıma uygun konteynerleri ilçemizde konuşlandırdık. 
    İlçemizde sorunlar yaşadığımız bizi de çok üzen vahşi çöp depolama sahasını kapattık, çöplerimiz her gün düzenli Edirne Katı Atık Depolama ve Bertaraf tesisine nakledilmektedir. Geçtiğimiz hafta çöpten elektrik üretim tesisini de hizmete açtık, pek yakında buradan gelir elde etmeye başlayacağız. Devam ettirdiğimiz Bitkisel atık yağ toplama kampanyasına  ilave olarak atık piller içinde okullarımızda ve muhtarlıklarımız bünyesinde ödüllü atık pil toplama kampanyası düzenledik. Ömrü tükenmiş lastikleri alıp geri dönüşüm firmalarına teslim ediyoruz. Bu hafta itibarıyla bütün mahallelerimize eşit olacak şekilde bayram ve resmi tatiller dahil olmak üzere haftada 3 (üç) gün olacak şekilde çöp alım hizmeti  vermeye başladık.
    Her gün sabah 06 ile akşam 22 saatleri arasında temizlik işleri personelimiz görev yapmakta, daha temiz bir çevre ve Havsa için çaba göstermektedir. Tablolarda mahalle alım günlerini belirttik, bu sistem yerine oturmasına müteakiben çöp araçlarımızın mahalle,sokak, cadde  çöp alım saatlerini bildireceğiz. Bütün çabamız daha temiz bir çevre, daha yaşanabilir bir Havsa için.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com