Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
21 Ağustos 2019 Çarşamba
İlçemizin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yıldönümü
Havsa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümü törenlerle kutlanacak.

Nilay YILMAZ

    İlçemizde kutlama törenleri 23 Kasım 2018 Cuma günü saat 14:00'da Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başlayacak.
    Edirne Belediye bandosu eşliğinde saygı duruşuna müteakip İstiklal Marşımız okunacak. Çelenk sunma töreninin ardından Kurt Bey, Sokollu Mehmet Paşa Camii bahçesinde ve ilçe mezarlığında bulunan şehitliklerin ziyareti gerçekleştirilecek.
    Saat 14:15'de ilçe merkezindeki tüm okulların kavaklar altı caddesi yeni ilçe pazar yeri girişindeki tören alanında hazır olmasıyla başlayacak olan kutlama programı kurtuluş öncü birliklerinin kente girişini temsili olarak canlandırmasıyla devam edecek.
    Bando eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Veteranlar halk oyunu gösterisi, Türk ordusunu temsil eden komutana ve protokole buket sunulacak.
    Protokol tarafından halkın ve öğrencilerin bayramının kutlanmasıyla devam edecek olan programda İlçemiz Belediye Başkanı Oğuz Tekin tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşması yapılacak. Katılan vekillerin selamlama konuşmalarının ardından Kurtuluş kutlamaları dolayısıyla mesaj gönderenlerin isimleri okunacaktır.
    Kros yarışmaları yapılacak olup bir öğrencinin şiirini okumasının ardından Halk Oyunları ekipleri gösterilerini yapa-caktır.Program ödül töreni ile devam edecek.
    Mehteran ve kılıç-kalkan Ekibinin gösterilerinin ardından program kortej geçişi ile sona erecektir.
    Batı Ekspres ailesi olarak ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşunu kutladığımız bu özel günde başta Büyük Önder Atatürk ve O'nun kahraman silah arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimize minnet ve saygıyla anıyor, tüm hemşehrilerimizin Kurtuluş Bayramını en içten duygularımızla kutluyoruz.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com