Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
21 Ağustos 2019 Çarşamba
İlçemiz Belediyesinden Atık Pil Toplama Kampanyası
Havsa Belediyesi tarafından ilçemiz okullar arasında Atık Pil Toplama Kampanyası başlatıldı.

Nilay YILMAZ

    Doğanın Pili Bitmesin düşüncesiyle yola çıkılarak İlçemiz Belediyesi ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) tarafından ortak yürütülen 'Atık Pil Toplama Kampanyası'nda hedef zehirli ve zararlı pil atıklarının vereceği zararı önlemek ve özellikle geri dönüşüm açısında farkındalık oluşturmak amacıyla ödüllü atık pil toplama kampanyası  başlatıldı.
    01 Ekim 2018 tarihinde başlayan atık pil toplama kampanyası 30 Nisan 2019 tarihinde son bulacak.
    İlçemiz Belediye Başkanı Oğuz Tekin kampanya ile ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada; “Çevrenin ve doğal kaynakların korunması ve toplumsal bilincin artırılması amacı ile ilçemizde ilçe-mizdeki ödüllü atık pil toplama kampanyası başlattık.Belirli yerlere kutular yerleştirerek atık pilleri topluyoruz.
    Kullandığımız pillerin gelişigüzel çöplere atılması, doğrudan veya dolaylı olarak alıcı ortama verilmesi çevre açısından büyük tehlikeler meydana getirir. Atık Pillerin çevreyi kirletmesini önlemek için doğrudan veya dolaylı alıcı ortama verilmesini engellemek evsel ve diğer atıklardan ayrı olarak toplanması ve bertaraf edilmesini sağlamaktır. Bu kapsamda Atık Pillerin değerlendirilmesi ve uygun şekilde bertarafını sağlamak, Atık Pillerin toplanması konusunda kullanıcıları teşvik etmek ve bilinçlendirmek için  Belediyemiz ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği tarafından Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası düzenlenmiştir. Kampanya sürecinde İlçemiz genelinde en çok pil toplayan mahalle ve okullarımıza Belediyemiz tarafından süpriz ödüller verilecektir. 01 Ekim 2018 tarihinde başlayan atık pil toplama kampanyası 30 Nisan 2019 tarihinde sona erecektir.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com