Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
23 Temmuz 2019 Salı
Atatürk’ün 80'inci Ölüm Yıldönümü
Milletimizin kurtarıcısı, devletimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin üzerinden 80 yıl geçti.

Sertkan YILMAZ

    Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 80. Yıldönümü olan 10 Kasım Cumartesi günü (yarın) bütün yurtta olduğu gibi ilçemizde de çeşitli tören ve etkinliklerle anılacak. 
    İlçemizde ilk tören 10 Kasım 2018 Cumartesi sabahı 08:45'da Kaymakamlık Makamı ve Belediye Başkanlığı tarafından Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına  çelenklerin konulmasıyla başlayacak.
    Saat 09:05'te Belediye hoparlöründen verilen siren sesi ile birlikte saygı duruşunda bulunulacak. 
    Anma programı saat 09:30'da Şehit Öğretmen Mehmet Birol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çok Amaçlı Salonun’da başlayacaktır. Saygı duruşu akabinde İstiklal Marşı okunacak. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından “Atam” Adlı Şiir okunacak. Atatürk'ün Bir Anısının Canlandırılması gerçekleştirilecek. 
    Anasınıfı “Atam Kalbimizdesin” Adlı Şarkı’nın ardından program “Atatürk Çocukları” Video Slaytı ile devam edecek.
    “Mustafa Kemaller Tükenmez” Adlı şiirinin okunması ile devam eden program, “Bir Ömrün Hikayesi” Adlı Oratorya gerçekleştirilecek. Düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve öğrenciler tarafından oluşturulan koronun seslendirilmesiyle program sona erecek.  
    BatıEkspres Gazetesi olarak Büyük Önder Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 80'inci Yıldönümünde O'nu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com