Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
23 Temmuz 2019 Salı
Hüseyin Özden Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı
Cumhuriyet Halk Partisi Havsa İlçe Başkanlığından ayrılan Hüseyin Özden, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisinden Belediye Başkan Aday Adayı olmak için İlçe Başkanlığına başvurusunu yaptı.

Nilay YILMAZ

    Hüseyin Özden gazetemize yaptığı açıklamada, “Değerli Cumhuriyet Halk Partililer ve sevgili hemşehrilerim; Cumhuriyet Halk Partisinin parti kademelerinde görev almış tecrübesi ve birikimi olan bir arkadaşınızım. Anadolu Üniversitesi-İşletme Fakültesi mezunuyum. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe yönetim kurulu üyeliği, 2004-2009 ve 2009-2014 yıllarında belediye meclis üyeliği, 2017 yılından buyana ilçe başkanlığı görevlerinde bulundum. Şu anda ilçemizde çiftçilik ve ticaret yapmakta aynı zamanda Türk Hava Kurumu Şube Başkanlığı görevini sürdürmekteyim.
    Üyelerimizin, delegelerimizin ve ilçe halkımızın teşvikleriyle Havsa Belediye Başkan aday adayı oldum.
Değerli Havsalı'lar, Havsa'da yaşamak çok güzel. Havsa'da yaşamak zor değil, bunu da kolaylaştırmak bizim elimizde.
    İlçemizde partimizin değişim ve yenileşmeye ihtiyacı var.Ben bu değişim ve yenileşmeyi gerçekleştirmek için adayım. En iyi proje insanların neye ihtiyacı varsa onu çözmeye yönelik olmalıdır.
    Bu projeleri yaparken Belediye bütçe planlaması ve yönetimi büyük önem kazanmaktadır.Parayı ve kıt kaynakları doğru yerde, doğru işte ve doğru zamanda kullanmalıyız. Emeği, iş gücünü, insanı, araç ve gereci yerinde verimli ve tasarruflu kullanılmasını sağlayacağız. Harcanan her kuruş halkın parasıdır. Şeffaf, hesap veren aynı zamanda hesabını bilen bir yönetim içinde olacağız. Ben değil, biz ne yaparız düşüncesiyle, halkımızı da sürece katarak çözümler üreteceğiz. İnsanlara dokunan, istekleri ötelemeyen, kişisel çıkarları değil, toplumsal faydaları gözeten uygulamalar içinde olacağız. Koltuk ve gelecek seçim için değil, gelecek nesil için çalışacağız.
    Çalışmalarımızda sosyal demokrat belediyecilik ilkelerinden ödün vermeden, önce insan diyerek, halkçı, demokratik ve katılımcı belediyecilik yapacağız. Belediyecilik partili- partisiz bir hizmet alanıdır.Bu düşünce ile, Belediyeyi daha iyi yöneteceğimize, hizmet yapacağımıza inandığımız için adayız ve bu göreve talibiz.
    Havsa'mız ve halkımız her şeyin en iyisine layıktır, ekibimle beraber ilçemizin huzur, refah ve gelişimi için elimizden geleni yapmaya hazırız. Değerli Havsa'lılar, Cumhuriyet Halk Partisi parti içi demokrasiyi yaşayan ve yaşatan tek partidir. Adaylarımızın çokluğu bizim demokratik zenginliğimizdir. Hiçbir zaman ben ne olacağım düşüncesinde olmadım, üzerime ne görev düşerse buna hazırım.
    Yerel seçimlerde, tüm adaylıkları üyelerimizin katılımıyla ön seçim yaparak belirleyeceğimiz inancındayım.Bu yolda görev yapan ve geçmişte görev yapmış dava arkadaşlarıma teşekkür eder, aday olanlara da  başarılar dilerim.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com