Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
23 Temmuz 2019 Salı
İyi Parti 1 Yaşında
25 Ekim 2017 yılında Meral Akşener tarafından kurularak Türk siyasi hayatında faaliyete başlayan İyi Parti, 1.Kuruluş yıldönümünü kutluyor.

Sertkan YILMAZ

    Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan İyi Parti Havsa İlçe Başkanı Hasan Aktaş , “Partimize gönül vermiş iyi ve cesur arkadaşlarım hepinizi bu mutlu günümüzde saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.
    Değer ve kuruluş amaçları ile birlikte ve öncelikle; Parlamenter demokrasiye geçiş toplumsal ayrıştırmaların ortadan kaldırılması hukukun üstünlüğü ve yargının bağımsızlığının sağlanması hedeflerini gerçekleştirmek üzere kurulan İyi Parti bir ''Cesurlar'' hareketidir.
    İyi Parti ile ilgili çok şeyler söylendi, Parti Kuramaz dediler kurduk. Seçime giremez dediler girdik. Geldiğimiz nokta milletimizin alternatif partisi olarak iktidara namzet Mecliste 43 Milletvekili ile temsil edilir duruma geldik. Dostlarımız sevinsin düşmanlarımız çatlasın. Malumunuz üzere İyi Parti 25 Ekim 2017 tarihinde Sayın Meral Akşener liderliğinde Başkent Ankara'da kuruldu. İyi Partinin özel işareti Gök mavi renk üzerinde Güneştir sembolüdür. Güneş dünyayı aydınlatıp ısıttığı  gibi İyi Parti'de ülkemizi aydınlatacak ve ısıtacaktır bu inançla yüzümüzü Güneş'e dönerek İyi Parti'de siyaset yapmaya karar verdik, bu idealle yolumuzda yürürken, Gün geldi bize salon vermediler!, Gün geldi salonlarımızın elektriğini kestiler!, Gün geldi önümüze çöp kamyonu çıkardılar! Ama hiç kimse bizi bu kutsal yolumuzdan geri çeviremedi. Bunca mücadele ile beraber bugün İyi Parti 1 Yaşında!
    Sevenleriyle inanlarıyla beraber  bu coğrafyada Türk Milleti var olduğu sürece  Nice yılları beraber yaşayacağız, İyi Parti'yi Yaşatacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener  olmak üzere başkanlık divanından seçmenimize kadar herkese sağlık mutluluk ve huzur dolu bir Türkiye diliyorum.Hepinizi en derin saygı sevgi ve muhabbetlerimle selamlıyorum. Allah'a Emanet olun. Ne Mutlu Türküm Diyene”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com