Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
23 Temmuz 2019 Salı
İlçemizde “19 Ekim Muhtar Günü” Kutlandı
9.10.2016 tarih ve 29507 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “2015/11 Sayılı Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak kabul edilmesiyle “19 Ekim Muhtarlar Günü” tüm ülkede olduğu gibi ilçemizde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Sertkan YILMAZ

    Muhtarlar günü programına Süloğlu Kaymakamı Havsa Kaymakam Vekili Muhammed Akın, İlçemiz Belediye Başkanı Oğuz Tekin, İlçemiz Jandarma Komutanı J.Üst.Teğ. Mehmet Utku Davulcu,  İlçemiz Emniyet Müdür Vekili Okan Toprak, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, ilçe köy ve mahalle muhtarları katıldı. İlçemizde 19 Ekim 2018 Cuma günü Muhtarlar Günü Kutlama Programı Atatürk Anıtında saat 09:00'da çelenk sunumu ile başladı. 
    Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Muhtarlar adına Arpaç Köyü Muhtarı Hasan Vardar konuşmasını gerçekleştirdi. 
    Arpaç Köyü Muhtarı Hasan Vardar yaptığı konuşmasında, “Sayın Kaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Daire Müdürlerim ve çok Değerli Köy ve mahalle muhtarlarım.
    03. Mart 2015 tarihinde İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne yapmış olduğu müracaat neticesinde Osmanlı arşivinde 2. Mahmut döneminde yayınlanan Ferman ile 19 Ekim 1829 tarihinde kurulan  muhtarlık teşkilatının kuruluş günü esas alınarak 19 Ekim gününü muhtarlar günü olarak kutlanmasına karar verilmiştir. Artık bizlerinde bir günü vardır. Bizlere bu değeri veren Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, emeği geçenlere çok teşekkür ederiz.
    Tüm muhtar arkadaşlarımız Cumhuriyet değerlerimizin en alt bölümdeki temsilcileri olarak köy ve mahallesindeki insanının huzur ve güven içinde olması için çaba sarfetmektedir. Havsa İlçesi Köy ve Mahalle muhtarları bünyesinde önceliklerine göre doğrudan çözüme ulaştırmak adına elimizden gelen katkıyı sağlamaya çalışıyoruz. Havsa İlçesi Köy ve Mahalle Muhtarları kendi adına değil temsil ettikleri köy ve mahalle sakinleri adına yetkili makamlarımıza taşıdıkları sorunların çözüme olan katkılarınızdan dolayı herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
    Bu duygularla başta siz sevgili muhtar arkadaşlarım olmak üzere tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar gününü kutluyor, bu güzel programa katılımınız için hepinize teşekkür ediyor en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”dedi.
    Süloğlu Kaymakamı Havsa Kaymakam Vekili Muhammed Akın'ın  ve İlçemiz Belediye Başkanı Oğuz Teki'nin muhtarları Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kabulü ve ikram ile devam eden program Süloğlu Kaymakamı Havsa Kaymakam Vekili Muhammed Akın ve İlçemiz Belediye Başkanı Oğuz Tekin günün anısına muhtarlara hediye takdimi ve  hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com