Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
21 Ağustos 2019 Çarşamba
Modern Pazar Yerinde Çalışmalar Devam Ediyor
İlçemizde bir süredir yapımı devam eden ve geçtiğimiz Cumartesi günü faaliyete geçen modern pazar yerinde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Nilay YILMAZ

    6 bin 200 metrekare alan üzerine kurulan pazarda 280 adet tezgah, 20 adet ka-palı dükkanın yanı sıra zabıta noktası, dinlenme yerleri, otopark ve tuvalet de bulunan Pazar yerinde çevre düzenleme çalışmaları ve her gün açık olacak 20 adet kapalı pazar yeri dükkânlarının yapımı devam ediyor.
    Geçtiğimiz Cumartesi günü vatandaş ve esnaf ile dolup taşan Trakya'nın en büyük hayvan pazarının kurulduğu İlçemizde faaliyete geçen modern pazaryeri, ilçe halkı ve esnaf tarafından sevinçle karşılandı.
    Yapımı tamamlanan ve geçtiğimiz Cumartesi günü faaliyete geçen modern pazar yerinde İlçemiz Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından otapark ve kaldırım düzenlemesi çalışmalarına başlandı.
    Çalışmaların her adımını yakinen takip eden  İlçemiz Belediye Başkanı Oğuz Te-kin gazetemize yaptığı açıklamada; “Havsa Belediyesi olarak kendi imkanlarımızla ile yaklaşık 750 bin liraya pazar yerini inşa ettik.
    Bu haftada Yeni Pazar Yerimizin dükkanlarının sıva ve tesisatı tamamlanırken, Fen İşleri Ekiplerimiz de otopark ve kaldırım düzenlemesini yapıyor. Çalışmalarımızı hava şartlarının elverdiği noktada en kısa zamanda bitirmeyi planlıyoruz.
    İlk aşamada halkımızın tepkileri o-lumlu ve başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Tekrar ilçemize, tüm esnaflarımıza ve halkımıza hayırlı olsun'' dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com