Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
22 Ekim 2018 Pazartesi
Aşevi Sayesinde 124 Kişi Sıcak Yemek Yiyor
Eski Kaymakamımız Yunus Ataman'ın gayret ve katkıları ile Havsa Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Hizmet Vakfı tarafından kurulan ve 12 Mart 2018 Pazartesi günü düzenlenen törenle hizmete açılan aşevi hizmetlerine aralıksız devam ediyor.

Nilay YILMAZ

    Köylerimizde ve mahallelerimizde oturan, bakacak kimsesi olmayan, yaşlı, engelli ve fakr-u zaruret içinde bulunan ve yalnız yaşayan vatandaşlarımızın yemek ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan Aşevi hizmet vermeye devam ediyor.
    Bu proje hayata geçirildiği gün 80 kişiye ulaşıyordu,bugün itibari ile ilçemize bağlı 22 köy ve ilçemizde 6 mahallede yaşayan  yaklaşık 124 yaşlı vatandaşımıza hergün 2 öğün yetecek kadar 4 çeşit yemek ulaştırılıyor.
    Havsa Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Hizmet Vakfı Müdürü Nuray Eser yaptığı açıklamada; “Proje hayata geçtiğinde 80 kişiye ulaşıyorduk bugün ise 124 ihtiyaç sahibine ulaşıyoruz.Muharrem Ayı dolayısı ile ihtiyaç sahiplerine menümüzde aşurede bulunuyor.Aşevimizin önemli ihtiyaçlarından biri olan soğuk hava depomuzda geldi ve kurulumu yapıldı. Burada aşevimize yar-dımlarını eksik etmeyen kurum, kuruluş, esnaf ve vatandaşlarımızın yardımlarını uzun süre muhafaza edeceğiz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak kurulmuş bu projeyi her sene güncelleyerek köylerimizde ve mahallelerimizde oturan, bakacak kimsesi olmayan, yaşlı, engelli ve fakr-u zaruret içinde bulunan ve yalnız yaşayan vatandaşlarımıza bu hizmeti devamlı olarak sürdürmeyi planlıyo-ruz.Başta eski Kaymakamımız Yunus Ataman olmak üzere katkıda bulunan tüm hayırseverlerimize tekrar teşekkür ederim.”dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com
xx