Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
21 Mayıs 2019 Salı
Kadın Meclisi “Kışa Merhaba” Kahvaltısında Buluştular
Havsa Kent Konseyi Kadın Meclisi 07 Ekim 2018 Pazar günü saat. 10.00'da Edrine Et Restaurant'ta düzenledikleri “Kışa Merhaba” kahvaltısı ile ilçemizdeki kadınlarla bir araya geldiler.

Nilay YILMAZ

    Yaklaşık 10 ay önce kurulan ve çıktıkları bu yolda kadınların yeteneklerini sergilerek, ev ekonomisine kazandırmalarına imkan sağlayan Havsa Kent Konseyi Kadın Meclisi bu kısa sürede çok büyük işler başardılar.
    Başladıkları ilk günden beri her hafta düzenli olarak Milli Egemenlik parkının yanında kurulan el emeği pazarında kadınlarımız kendi mutfağında ürettiği katmer, sarma, çığ börek, içli köfte, tatlılar, turşu, tarhana, makarna, soslar, bal, doğal sirkeler,  el işlerinde örgü, şal, atkı, şapka, yelek ve gibi ürünlerini ilk günkü heyecan ve istekleriyle ilçe halkına sunuyorlar. Birarada bulunarak üreten Havsa Kent Konseyi Kadın Meclisi 07 Ekim 2018 Pazar günü saat. 10.00'da  Edrine Et Restaurant'ta düzenledikleri “Kışa Merhaba” kahvaltısı ile doyasıya eğlendiler.
    Yaklaşık 120 kişinin katıldığı kahvaltıda konuşan Havsa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hülya Tuncer, “Bugün burada birkez daha ne kadar büyük bir aile olduğumuzu gördüm. Birlikte çıktığımız bu yolda Bir arada bulunmaktan ve üretmekten çok memnunuz.Şimdi artık daha da şevk ve heyecan ile çalışacağımıza eminim. Üretmek için çıktığımız bu yolda artık farkındalık konusunda da çalışmalarımız oluyor.Kadını ilgilendiren her konuda öncü olarak yer almaya devam edeceğiz.Başından beri bizimle beraber olan  İlçemiz Belediye Başkanı Oğuz Tekin gerek  toplantılarımızda gerek cumartesi günleri standımızda bizlere sürekli destek verdi. Bugün burada kendisi yok ancak eşi Esra Tekin hanımefendi aracılığı ile buradan tekrar kendisine Havsa Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak teşekkür ediyoruz. Çok çalıştık şimdi hep birlikte “Kışa Merhaba”diyelim.
    Bugün burada olan herkese tekrar teşekkür ediyorum. Daha müzikli canlı bir program hazırlamıştık ancak malum hepimizi üzen şehitlerimiz dolayısı ile programımızda planlanan canlı müziği iptal ettik.. Buradan şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine büyük sabırlar diliyoruz. Hepinize bugün burada olduğunuz içinde ayrıca teşekkür ederim, iyi eğlenceler dilerim”dedi. 

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com