Anasayfa Gündem Siyaset Röportaj Resmi İlan Video Galeri Foto Galeri İpek Matbaası Künye İletişim
22 Ekim 2018 Pazartesi
Bölgenin En Büyük Pazar Yeri Festivale Yetişti
İlçemiz Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen “18.Havsa Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali “08 Eylül 2018 Cumartesi akşamı muhteşem bir final ile sona erdi.

Nilay YILMAZ

    06 Eylül 2018 Perşembe günü saat 17.00'da kortej yürüyüşü ile başlayan ve dört gün süren festival boyunca, toplumun her kesimine hitap eden etkinlikler ve programlar gerçekleştirildi. 08 Eylül 2018 Cumartesi gecesi festivalin finalinde sahneye çıkan Festivalin kapanış konseri olan Ali Altay konserine kardeş belediyemiz olan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Hüsnü Yeşilyurt ve çok sayıda davetli katıldı.Ali Altay festivale yakışır bir final yaparak katılımcıları adeta mest etti.
    Büyük bir coşku ve kalabalıkla gerçekleşen festivalin ardından ilçemiz Belediye Başkanı Oğuz Tekin gazetemize yapmış olduğu açıklamada, “Bu sene geçtiğimiz yıllara göre katılımın yüksek esnafımızın memnun, tarım emekçilerinin panellerimizden ciddi anlamda yararlandıklarını, akşam konserlerimizden de halkımızın memnun ve mutlu olduklarını, gözledik. Bunlarda halkımızla beraber bizleri de mutlu etti.
    Bu mutluluk neşe, iyimserlik, günlük zorlukların sıkıntı ve streslerinden biraz uzaklaştırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  İlçemize yakışır, tanıtımın ve coşkunun en üst seviyede olduğu çok güzel bir organizasyon oldu. Göreve geldiğim ilk günden bu güne kadar amacım yaptığımız her organizasyonda bir öncekinden daha iyisini yapmak oldu. Bu düşünceyle Bu yıl 18'ncisini düzenlediğimiz Havsa Tarım Aletleri ve Hayvancılık Festivali'ni  titiz bir çalışma sonucu gerçekleştirdik. 
    Bu yıl ayrıca Trakya'nın en büyük ve kapsamlı kapalı Pazar yerinin inşaatını festival öncesine tamamlayarak ilçemiz için önemli yatırımlardan biri olan hem Pazar esnafımız hemde ilçe halkımız için önem arz eden Pazar yerimizi festivalimize yetiştirdik.
    İlçemizde her Cumartesi kurulan emtia pazarımız artık yeni yerinde kurulacak.İlk tezgahlar festival için kuruldu.Her Cumartesi İlçemizde kurulan emtia pazarımız son hali ile  hem çevre pazar-cıların hemde vatandaşların gözde pazarlarından biri oldu. Esnaf ve vatandaşlar kapalı Pazar yerimizde olumsuz hava koşullarına da yenik düşmeyecekler. Trakya'nın en büyük ve kapsamlı kapalı Pazar yerimiz içerisinde kapalı dükkanlarımız da var.Bu dükkanlar sadece Cumartesi günü değil her gün açık olacak.İlçe halkımıza vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmenin mutluluğu ile göreve geldiğim ilk gün gibi bugünde Havsa halkı her şeyin en iyisine layıktır düşüncesiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
    Gerek hukuki sorunlar nedeni ile yer konusunda anlaşmazlık olmasından gerekse hava koşulları sebebi ile inşaatına geç başladığımız Trakya bölgesinin en büyük ve en kapsamlı Pazar yerimizin inşaatını tamamladık ve söz verdiğimiz gibi festivalimize yetiştirdik.
    Pazar yerimizin alt yapısı tamamlandı.Önümüzdeki günlerde hukuki sorunları da çözersek buranın üzerini güneş enerjisi panelleri ile kapatarak belediyemizin kullanmış olduğu enerjiyi buradan üretmiş olacağız.Hem Pazar esnafımıza hemde vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.
    Festivalin her yıl olduğu gibi bu yılda sıkıntısız ve coşkulu bir şekilde geçtiğini belirten Başkan Tekin, “Festivalin başladığı ilk günden itibaren coşkunun doruğa çıktığı anlar yaşadık.İlimizin,çevre ilçelerin ve hatta bölgemizin dikkatini ilçemize çekmeyi başardık.
    Festivalimizin organizesinde fikirleriyle, emekleriyle ve maddi destekleriyle bizleri yanlız bırakmayan ilçemizdeki kurum ve kuruluşlarımıza, esnaf ve sanayicilerimize , belediye personelimize ve her zaman olduğu gibi herşeyin en güzeline layık olan ilçe halkımıza teşekkür ediyor, önümüzdeki yıl daha coşkulu ve güzel bir festivalde buluşmak dileğiyle, saygılarımızı sunuyoruz.” dedi.

  DİĞER HABERLER
  TÜM HABERLER »  
23 Kasım Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi Pasajı No:20/A Havsa / EDİRNE
TEL: 0284 336 18 48 FAX: 0284 336 00 35 WEB: www.batiekspres.com
E-MAİL: info@batiekspres.com
xx